Translate

13. 5. 2020

Revolut - Pozor! Není to tak růžové..

Musím se podělit o svou zkušenost. Ne, že bych chtěl Revolutu škodit, ale rozhodně si ode mne nezaslouží tak pozitivní referenci, kterou jsem mu na svém blogu poskytl dříve. I v jiných příspěvcích se o něm zmiňuji pouze pozitivně. 

Pojďme se tedy podívat na druhou stránku věci. 


Vzhledem k mým objemům transakcí jsem téměř hned při registraci zakoupil plán Metal, kvůli neomezeným transakcím, převodům. Po první větší transakci mi Revolut účet zablokoval a požadoval prokázání těchto peněz. Do té doby byly mé prostředky blokovány. Zkrátka zda jsou tyto prostředky mé a nepochází z nelegální činnosti. Musím říct, že mne to pěkně rozčarovalo, navíc jsem se musel finančně svléct před nějakým anonymním brigádníkem nebo kdo to vlastně je ta osoba? Překousl jsem to, doložil zdroj peněz. Utěšoval jsem se tím, že je Revolut "nějak" kontrolován a mám alespoň malou jistotu. Účet odblokován a jede se z vesela dále. Během té doby jsem Revolut doporučoval, když na to přišla řeč. Ale....

Po pár měsících mé celkové transakce překročily, pro Revolut zřejmě, hranici. Nyní zablokovány "pouze" vklady na účet. Opět šlo o prokázání zdrojů financí, že můj objem transakcí je příliš vysoký. No to mne, opravdu, už totálně nas*alo!!! Byl jsem u vytržení, ale co mi zbývalo. Prokazoval jsem, support byl velice neaktivní a neochotný. Když jsem doložil co chtěli, vymýšleli další požadavky do doby, kdy jsem požadavek nebyl sto splnit. Například proto, že jsem požadovaný dokument zkrátka neměl, ale měl jsem jiné, dokazující tyto prostředky. Ne, zkrátka ne. Toto kolečko dokazování mých příjmů trvalo zhruba týden s různými agenty, kteří chtěli i dokumenty, které jsem doložil dříve. Během tohoto týdne jsem jim zaslal tolik osobních, finančních dat, až je mi z toho zle. Ani má banka, u které mám hypotéku, tolik informací o mne nemá! Ale Revolutu to bylo málo. Z jejich strany nebyl ani náznak ochoty, jak tímto prokázáním projít. Jednali velice neochotně a stručně. Dalo mi hodně práce toto dokazování a vše zbytečně. Odpověď byla vždy stejně stručná (zkopírovaný vzor) ve smyslu: Bohužel doložené dokumenty nedokazují.... Což byla totální blbost, vše dokazovaly. 


Revolut postupoval touto logikou:
Například: Vložím na svůj účet Revolut z mé banky 400 000 Kč, ty převedu na EUR, EUR následně odešlu jinam. Tyto EUR (400 000,-) poté vložím zpět na Revolut, případně pošlu kam potřebuji. 
Je zřejmé, že se jedná stále o stejné peníze - 400 000,-. Ale co myslíte, že chtěl Revolut doložit? Revolut chtěl doložit zdroj mých příjmů - tedy 400 000,-, které byly na Revolut vloženy v CZK + 400 000,-, které byly vloženy v EUR. Chtěli doložit tedy zdroj 800 000,-... 

Tímto stylem, protože brali celkový objem transakcí (nikoli konkrétní vklady) po mne chtěli, abych prokázal mnohem více, než byla skutečnost. Nesmyslně sčítali stejné peníze. Nevím, ale přijde mi to jako matematika z prvního stupně ZŠ. Pro profíky z Revolutu je každý, kdo dvakrát vloží a odešle půl milionu, milionář..

Nakonec Revolut dosáhl svého (samozřejmě) a zbavil se mne. Zřejmě nepotřebují tak aktivního uživatele, protože je to pro ně riskantní z pohledu finančních kontrol, licencí, apod. I přesto, že jsem vše doložil. Musím říct, že tato komedie a můj finanční striptýz, před bůh ví kým, za žádnou ze služeb od Revulutu nestojí. 

Všechny, kterým jsem Revolut doporučoval nyní vzkazuji: ANO - na běžné použití, občasný, menší nákup na ebay, apod. Ale rozhodně NE ve větších objemech. Už jen kvůli podpory. Nějaký "agent" si řekne NE a neuděláte s tím nic. Mám za to, že většinu mých doložených dokumentů v češtině ani nečetli..

Revolut- Běž k čertu.. 
Zpět k TransferWise pro převody a klasickému brokerovi pro akcie..

Žádné komentáře:

Okomentovat