Translate

8. 10. 2020

Velké změny, stav k 8.10.2020

 Ahoj, dlouho jsem se neozval, procházím poměrně náročným obdobím na všech frontách, ale tento blog stejně píšu hlavně pro sebe 😁. 

Kde začít? No především proběhla změna brokera. AdmiralMarkets trochu zdražili a já se rozhodl přejít k InteractiveBrokers, protože není pro Evropana lepšího brokera, jedná se o světovou špičku. Není sice zatím v češtině, ale kdo by chtěl obchodovat US akcie a neuměl základy angličtiny, by měl asi nejdříve začít s jazykem. 

Jelikož jsem své akciové portfolio poměrně dobře zhodnotil, během tří měsíců cca o 40 %, což považuji za velký úspěch (tak ses pochválil), rozhodl jsem se tento zisk využít k založení své první společnosti. Rád bych k obchodování rozjel také jiný zdroj příjmů a toto byla ideální příležitost k získání základního kapitálu. 

U IBKR tedy začínám zhodnocovat kapitál znovu, nesnažím se trh časovat a čekat co nám Covid-19 (nebo někdo jiný) dále přinese. Dnes jsem tedy nakoupil pár akcií. K mému akciovému portfoliu mám také alternativní, P2P portfolio, které se bez větších problémů neustále zhodnocuje cca 15 % ročně. Pro mou psychiku to má hodně přínosný efekt. Ano, lepší by bylo zhodnotit veškerý kapitál 40 % a nechat být "šnečích" 15 % za rok. No ale ze 40 % mohlo být také -40 % a byl bych za "šnečích" 15 % ročně rád. Když se nedaří akciím, podívám se, kolik mi dnes přibylo na P2P a jsem v klidu. Naopak, když se akciím daří, tak se podívám kolik přibylo na P2P a jsem dvakrát potěšen 😁. P2P je takový tlumič negativních emocí a akcelerátor těch pozitivních. Dokud se "něco" nestane samozřejmě. Nemám růžové brýle, ale kdo neriskoval, nezbohatl. Nemáš rád riziko? Nezbohatneš. Akcie mám víceméně pro zábavu, učení se, možnost vyššího zhodnocení. Na mé druhé portfolio stačí 5-10 let nesahat a i když v akciích totálně pohořím, budu finančně nezávislý. To zní jako plán, POKUD..... Netřeba to brát tak vážně. 

Takže co S&P 500? Podaří se mi tě znovu porazit? 👊😉

Žádné komentáře:

Okomentovat