Translate

MLM

Tento blog je převážně o investování, efektivním využití Vašeho kapitálu, pojďme si ale ukázat také další možný způsob, jak si napomoci k finanční nezávislosti. Systém, který podporuje například také známý autor knih o investování a budování finanční nezávislosti, investor Robert T. Kiyosaki. Zde se jedná o investici Vašeho času, nikoli kapitálu. Ne všichni toužící po finanční svobodě jsou schopni odkládat větší množství peněz (s rostoucím věkem), aby se dožili smysluplné renty. Když se do MLM (neboli Network Marketing) pustíte, zamakáte a vydržíte, zbohatnutí je mnohem rychlejší, nikoli snažší.


Pokud jste člověk podnikavý, komunikativní, oblíbený, zkrátka nemáte nouzi o styk s lidmi a rádi by jste převzali větší kontrolu nad svým finančním životem, mohl by být pro Vás MLM ideálním doplněním Vašich aktivit vedoucích ke svobodě. Mnohokrát stačí mít ty správné kontakty a cesta k úspěchu je mnohem snažší.

Nebudu Vám zde mazat med kolem úst, chce to práci, jako kterákoli jiná činnost produkující zisky. Jedná se o regulérní podnikání, ale s nulovými riziky, nepotřebujete vstupní kapitál jako při zakládání klasické firmy. Základem je vybrat si silnou, historií ověřenou MLM společnost s produkty, se kterými se ztotožníte a které budete doporučovat lidem bez toho, aniž by jste si to uvědomovali, cítili se nepříjemně. Dalším produktem je samotný systém prodeje, příležitost.

Nemusíte mít obavy z toho, že MLM firma, která je na trhu přes 20 let už vyčerpala veškerý okruh svých zákazníků. Lidé se stále rodí, umírají, stárnou, zapomínají, mění názory, mění se jejich životní situace, zdraví, atp. Naopak, takto časem ověřená společnost dokazuje svou stabilitu a kvalitu jejich produktů, protože stále existuje a expanduje na nové trhy. Produkty si lidé oblíbily a užívají je stále. Ideální je MLM společnost nabízející spotřební zboží, jako například drogerii, či doplňky stravy pro podporu zdraví, krásy, hubnutí. Když si zboží lidé oblíbí, nakupují ho stále a vy z toho máte samozřejmě určité procento ze zisku, neomezeně do hloubky Vaši organizace. A čím větší organizaci si vybudujete, tím stabilnější a vyšší je Váš příjem. Je to z větší části také o štěstí, musíte ale vydržet a na to štěstí si počkat. Často stačí například najít 4 schopné lidi, kteří se toho chopí a jakmile se do toho společně pustíte, pomůžete jim, úspěch je nasnadě. MLM je skutečně o tom pomáhat lidem, které přivedete, bez ohledu na to, že máte procento z jejich zisku. Pro některé je MLM dokonce zábavou.

Nenechte se zmást a nezaměňujte regulérní MLM společnost s podvody typu letadel, pyramid. V regulérním MLM jste odměňování za skutečný obrat (prodej produktů), který celá Vaše organizace dokáže realizovat. Jedná se tedy o prodej fyzického zboží, ze kterého máte procento ze zisku. Nejste odměňování za přivedení nových členů do organizace a podobně, to by byla známka letadla. V dobrém MLM ten schopnější vydělává více. Není to o tom, že nemůžete vydělat více, než ten, který Vás přivedl, to je hloupost a opět známka letadla. Člověk, který Vás přivedl (Váš sponzor) má určité procento z Vašeho celkového obratu (Vaši organizace) a z obratu ostatních, které přivedl a pomohl jim. Pokud jste tedy schopnější, aktivnější, než Váš sponzor, zanedlouho budete vydělávat více, protože budete mít větší organizaci (více zdrojů příjmů). Dále budete mít vyšší titul, lepší podmínky, atd.

Kolem MLM je i přes jasné důkazy, že tento systém funguje dobře i dlouhodobě stále mnoho dezinformací, fám a pomluv. Problém je v tom, že je to možnost pro všechny, bez ohledu na vzdělání, společenskou vrstvu, majetek, možnosti.. Tímto se do MLM pouštějí často lidé nevzdělaní, hloupí, či snad vulgární, kteří dokáží pověst tohoto systému, nebo společnosti v něm, totálně poškodit. S tímto faktem a s nálepkou "otravného prodejce" je třeba se smířit, spolknout ji, nevnímat. I přesto, že to není pravda. Jsou pryč doby, kdy lidé chodili po domech, klepali na dveře a obtěžovali obyvatele různými produkty (vysavače, nádobí,..). Pokud si vyberete dobrou MLM společnost s kvalitními produkty, které budete mít skutečně rádi a budou Vám fungovat, budete je doporučovat téměř nevědomě. Podobně jako dobrý film v kině - za tuto reklamu Vám nikdo ale nezaplatí.

Pro úspěch v MLM to chce velký kus práce a štěstí, čím větší štěstí (přivedete schopné sponzory) tím menší poměr práce a naopak. To souvisí také se známostmi, třeba Vás již napadl někdo, kdo by jistě tuto příležitost přivítal.

Pozor, do MLM se pouštějí také podnikatelé, kteří opravdu nemusí řešit peníze. Z vlastní zkušenosti vím, že tito schopní sponzoři (protože z podnikání mají dobré konexe) uvítali jiné výhody MLM oproti klasickému podnikání.

Jako například:
- nejste zaměstnavatel (odpadá veškerá zodpovědnost se zaměstnáváním spojená)
- účetnictví (žádné neřešíte, veškeré účetnictví realizuje MLM společnost)
- provozní starosti (nájmy, údržba, logistika,..)
- riziko krachu (v MLM, když se nedaří, tak nemáte zisky, ale ani dluhy, nutné výdaje)
- skladování (o veškeré skladování zásob a rizika s tím spojené se stará MLM společnost)
... a tak dále

V MLM nejste zaměstnanci dané společnosti, ale jejími nezávislými obchodními partnery, kteří zajišťují obrat zboží. Odměnou Vám jsou téměř neomezené zisky a kariérní postup, ve kterém Vás nemůže zastavit nikdo proto, že "nejste oblíbení". Každá MLM společnost má svá specifika, ale rozhodně by jste se měli vyvarovat společnostem, které mají vstupní poplatky nebo nutný měsíční odběr produktů za vysoké ceny. Vždy je třeba něco při registraci zakoupit, alespoň na zkoušku, nemůžete doporučovat něco, co jste ani nezkusili. Ale dejte si pozor, aby jste platili pouze za produkty, nikoli za registraci a ne více, než je zdrávo.

V MLM můžete lidem nabídnout více než jen kvalitní produkty, které nejsou běžně v regálech dostupné, protože díky tomuto systému prodeje lze zachovat prvotřídní kvalitu poměru k ceně. Ale můžete jim nabídnout také příležitost, každého může zajímat něco jiného. Vaši babičku, která trpí na klouby asi nebude zajímat příležitost tak, jako podnikavou kamarádku na vysoké škole, která by si ráda přivydělala nebo podnikáním strhaného, byť úspěšného, středu, který uvítá volný čas. 

Ovšem lidé se mnohokrát spokojí s "nic neděláním" a brbláním. Jdou do práce, na kterou jsou zvyklí a nemusí se příliš snažit, stěžují si, jsou nespokojeni, ale chodí tam, protože je pro ně MLM pod jejich úroveň a tak stále dokola. Na to, aby založili podnikání se všemi jeho riziky nemají schopnosti nebo koule. Na vytvoření renty za pomocí systematického investování jim nezbývá příliš moc peněz, protože je raději prokouří o přestávce. Nebo je již pozdě, nebo se jim zkrátka nechce v tomto vzdělávat. A tak jejich jediná možnost je vydržet do důchodu, kde dostanou 40 % čistého výdělku po 40 letech práce a stěžovat si, pomlouvat jak ostatní kradou, jak všichni ostatní můžou za jejich zpackaný život. To je realita.

Je to jen jedna z dalších možností, která se Vám naskýtá. 

Pokud by jste se rádi věnovali MLM, kontaktujte mne. Nejsem aktivní sponzor, mým světem jsou investice, ale spokojený uživatel kvalitních produktů, které se nestydím doporučit. Jsem členem jedné z top organizací, která má bezkonkurenční podmínky, materiály a předpoklady k tomu, aby Vám dala dobrý základ v podnikání se společností LR. Jsem schopen Vám doporučit skvělé sponzory, kteří Vás v tom nenechají.

Žádné komentáře:

Okomentovat